Naturalny relaks po napiętym dniu

Po całym dniu biegania za obowiązkami czy to w pracy czy na uczelni, wieczorem przychodzi zmęczenie. Pojawiają się bolesne napięcia mięśniowe i niestety bardzo często sięgamy wówczas po leki uśmierzające ból. Są jednak o wiele skuteczniejsze rozwiązania, w pełni naturalne.

 

Masaż własny łagodzi napięcie mięśni

Wykonanie automasażu pomoże Ci pracować nad obszarami wrażliwych i sztywnych włókien mięśniowych, które są źródłem tych nieprzyjemnych i bolesnych doznań. Te punkty nazywane są punktami wyzwalającymi. Są zaangażowane w wiele problemów bólowych, takich jak ból dolnej części pleców i szyi, ale w większości przypadków można je leczyć samodzielnie.

Działanie na te punkty napięcia mięśniowego pomoże ci:

  • zrelaksować się i wzmocnić mięśnie
  • zrelaksować swój umysł poprzez zwiększenie poziomu endorfin, które nasz organizm wytwarza dla dobrego samopoczucia
  • poprawić krążenie krwi i limfy w organizmie (efekt wyszczuplający)
  • poprawić jakość snu

 

Zdecyduj się na masaż „ostukujący”

Masaż ostukujący skutecznie przeciwdziała przykurczom i zmęczeniu mięśni. Aby wykonać tę technikę, konieczne jest wykonywanie rytmicznych, pionowych uderzeń na skórze obiema rękami i to w sposób powtarzalny.

Prawdziwy masaż relaksacyjny, po sesji odczujesz intensywne uczucie dobrego samopoczucia.

Aby osiągnąć tę technikę masażu w optymalny sposób, nie ma nic lepszego niż użycie profesjonalnego urządzenia do masażu.

 

Delikatne ciepło łagodzi napięcie mięśni

Oczywiście, gdy jest chłodniej i odczuwalne są niedogodności poza sezonem, na co dzień preferujemy spędzanie czasu otuleni w ciepły koc. I nie ma w tym nic złego.

Rzeczywiście, nie wolno nam zapominać, że ciepło jest optymalnym środkiem zwiotczającym mięśnie, który promuje elastyczność tkanek. Dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych poprawia się krążenie krwi. Skutecznie łagodzi napięcie mięśni i bóle.

Usiądź wygodnie przed dobrym filmem lub poczytaj ekscytującą książkę i pozwól działać mocy delikatnego ciepła.