Wypełnij PIT 37 online. Uniknij błędów i problemów

Rozliczenie PIT 37 online to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które nie mają czasu na wizyty w urzędach, a jednocześnie nie chcą popełnić żadnego błędu. Twoje dokumenty wysyłane do Urzędu Skarbowego mogą być przygotowane perfekcyjnie i to przez Internet. To prawda, rozliczenia PIT zrobisz w pełni online, a Urząd Skarbowy dostanie Twoją e-deklarację błyskawicznie.

Program e-PIT pozwala na wypełnienie wszystkich dokumentów w krótkim czasie, bez przejmowania się błędami. System ten idealnie dostosowuje się do wszystkich zasad, jakie wprowadza Ministerstwo Finansów. Możesz dzięki temu mieć pewność, że zarówno PIT 37 online, jak i PIT 36 czy 36L wypełnisz doskonale, wliczając w to wszystkie odpowiednie zniżki i ulgi.

PIT 37 online – co musisz wiedzieć?

PIT 37 online jest najczęściej składanym dokumentem. Zawiera szereg ulg podatkowych, a rozliczać się z jego pomocą mogą wszystkie osoby, które otrzymują dochód za pośrednictwem płatnika. Dotyczy to zatem m.in. pracowników czy zleceniobiorców.

Program PIT online pomoże Ci wypełnić ten dokument, a następnie od razu prześle go do odpowiedniego urzędu. Co więcej, dla Ciebie wygenerowane zostanie urzędowe poświadczenie odbioru, możesz więc mieć pewność, że wszystko odbywać się będzie zgodnie z przepisami.

PIT 37 online uwzględnia wszelkie zniżki, które mogą Cię dotyczyć. Wystarczy jedynie, że podasz odpowiednie dane, a program sam rozliczy Twoje ulgi, dzięki czemu unikniesz możliwości pomyłki.

Czy PIT 37 jest tylko dla tych, którzy nie prowadzili pozarolniczej działalności gospodarczej?

Czy PIT 37 online może przydać się również przedsiębiorcom? Tak, rozliczać się w nim mogą np. osoby prowadzące działalność, które jednocześnie pracują na etacie.

Rozliczenie PIT 36 online

PIT 36 online to rozwiązanie skierowane do osób, które w ostatnim roku prowadziły pozarolniczą działalność gospodarczą. Podkreślić tu jednak trzeba, że dotyczy to firm na ogólnych zasadach podatkowych, czyli przy zastosowaniu tzw. skali podatkowej.

Na tym formularzu przedsiębiorca uwzględnić również może swoje dodatkowe przychody, np. pozyskane z pracy na etacie, umowy zlecenia czy umowy o dzieło. Co więcej, ten e-PIT pozwala również na rozliczenie się wraz z małżonkiem oraz jako osoba, która samotnie wychowuje dziecko.

Również w tym przypadku PIT online pozwala na skorzystanie z ulg podatkowych. Korzystając z programu do rozliczeń online, wybrać można m.in. ulgę z tytułu darowizny na cele edukacji zawodowej, ulgę rehabilitacyjną, ulgę z tytułu krwiodawstwa czy też ulgę za internet.

Korzystając z programu e-PIT zostaniesz poprowadzony przez wszystkie formalności, które zostaną Ci wytłumaczone jasnym językiem. Twoją rolą będzie jedynie podanie niezbędnych informacji, które mogą uprawniać Cię do różnego rodzaju zniżek. Również w tym przypadku gotowy dokument trafi drogą internetową do Urzędu Skarbowego, a Ty nie będziesz musiał się o nic martwić.

Rozliczenie PIT 36L do Urzędu Skarbowego bez wychodzenia z domu

PIT 36L online jest specjalnym rodzajem formularza, który skierowany jest do tych przedsiębiorców, którzy w ubiegłym roku otrzymywali przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej, a rozliczali się z nich za pomocą podatku liniowego. Złożyć go trzeba do 2 maja 2022 roku za 2021 rok. Warto podkreślić w tym miejscu, że złożenie go dotyczy zarówno osób fizycznych, jak i wszystkich innych płatników rozliczających się na danych zasadach. Podobnie jak PIT 37 online, również PIT 36L złożyć można przez internet, przy pomocy programu e-PIT.