Joga rodzinna pozwala stworzyć więź

Joga to okazja do wzmocnienia więzi w rodzinie! Dzięki postawom lub zabawnym ćwiczeniom, które z pewnością wywołają uśmiech. Są również ćwiczenia do wykonania w duecie z dzieckiem lub partnerem. Zabawny przykład? Rozgrzewka małej małpki! Wszyscy na twojej macie, to po prostu robienie wszystkiego: skakanie, hałasowanie, poruszanie rękami!

 

Joga rodzinna dla śmiechu

Śmiech jest ważnym czynnikiem dobrej rodzinnej atmosfery! Śmiech ma również zalety terapeutyczne. Kiedy się śmiejemy, wytwarzamy endorfiny: hormon szczęścia, który pomaga zwalczać stres. Dostajemy również tlen, który obniża ciśnienie krwi. Dlaczego więc nie spróbować sesji „zabawnej jogi”.

 

Joga rodzinna, aby przynieść spokój

Wiedzą o tym wszystkie mamy, czasem trudno jest uspokoić dzieci, które wręcz emanują energią. Joga może być idealną alternatywą do kierowania przepełnioną energią naszych maluchów! Korzyść jest dwojaka, ponieważ aby uspokoić dziecko, najpierw trzeba się samemu uspokoić. Nie zapominajmy, że dzieci mają tendencję do powielania zachowań, które obserwują u swoich rodziców.

 

Korzyści rodzinnej jogi dla Twojego dziecka

Jak zapewne zrozumiesz, joga ma wiele zalet i można ją praktykować w zabawny sposób z dziećmi. Istnieją kursy specjalistyczne dla dzieci od trzeciego roku życia. Ogólnie rzecz biorąc, rodzice stwierdzają, że ich maluch łatwiej się koncentruje, szybciej się uspokaja, gdy jest zły i szybciej zasypia. Ponadto przyjęte postawy mogą pomóc w zapobieganiu problemom z plecami u dzieci.