Zmieniamy sypialnię dzieci. Poznaj kilka porad

Zapraszamy na drugą część porad, które podpowiedzą, jak poradzić sobie ze zmianą wystroju sypialni dorastających dzieci.

Kompozycje zrób to sam

Projekty DIY do dekoracji sypialni to jeden z idealnych sposobów, aby dać w przestrzeni upust wyobraźni i udekorować ją w tani sposób. A jeśli mówimy o dziecięcej sypialni, może to być dla nich dobry sposób, aby własnymi rękami stworzyć coś, co naprawdę je reprezentuje.

Kompozycja artystyczna z ramkami może być naprawdę łatwym pomysłem do wymyślenia. W środku dzieci będą mogły oprawić od biletów na koncerty po pomysłowe kompozycje. Niezależnie od tego, czy będą to wyjazdy studyjne czy rodzinne, bilety na koncerty czy do muzeów, z pewnością będą to wspomnienia, które Twoje dziecko doceni.

Miłym pomysłem dla najmłodszych może być wspólne tworzenie kształtów z tektury (można poddać recyklingowi te z otrzymanych paczek i przesyłek). W ten sposób będą również mogli dostosowywać kształty, barwiąc je akwarelami lub malując i dodając z czasem elementy.

Zdjęcia i oświetlenie

Jest to bardzo łatwa do wykonania dekoracja. Po prostu kup lekki łańcuszek ze spinaczami do bielizny, aby powiesić swoje zdjęcia. Zaletą (oprócz naprawdę przystępnej ceny) jest możliwość każdorazowego odnawiania tej dekoracji poprzez zwykłą zmianę zdjęć! Będzie to również świetna okazja do wydrukowania zdjęć i zachowania ich „w zasięgu wzroku”. Coraz bardziej skłaniamy się teraz do rezygnacji z drukowania zdjęć, ale wkrótce przekonasz się, jak bardzo ceniona jest możliwość oglądania zdjęć, a nie przeglądania ich na smartfonie lub na twardym dysku.

Tekstylia meblowe

Zaczynając od centralnego elementu każdej sypialni, czyli łóżka (lub kołyski dla najmłodszych) możemy pomyśleć o odnowieniu wystroju sypialni nawet przy samym doborze tekstyliów. Jest to dostępne i łatwe do wdrożenia rozwiązanie dzięki podążaniu za nowymi wzorami i nadrukami odpowiednimi dla różnych grup wiekowych. Pościel do sypialni może być punktem wyjścia do skoordynowania dekoracyjnych poduszek, dywaników i zasłon.

 

WSKAZÓWKI: Oczywiście pościel jest często zmieniana podczas normalnego prania, ale kupując produkty, które mają tę samą bazę kolorystyczną, możesz mieć pewność, że połączenie z tkaniną wybraną do dekoracji sypialni pozostanie nienaruszone.