Czy można mieszać srebrną i złotą biżuterię?

Czy złoto i srebro mogą być ze sobą łączone? A może to prawdziwy brak smaku i gustu? Czy można nosić jednocześnie biżuterię srebrną i złotą? Zapewniamy, że rywalizacja między złotem a srebrem się skończyła.

Jeszcze nie tak dawno nie do pomyślenia było połączenie złota i srebra. Noszenie złotej obrączki i srebrnej bransoletki do tego samego stroju przez wielu było uważane za świętokradztwo. W innej epoce sądzono nawet, że takie skojarzenie przynosi pecha.

Dziś zasady się zmieniły. Pierwszymi, którzy odważyli się przekroczyć te nawyki, byli twórcy prestiżowego domu Cartier. W latach dwudziestych powstał pierścionek, który łączył trzy pierścienie w jeden klejnot. Pierścionek Trinity de Cartier odniósł tak wielki sukces, że nadal jest ulubioną biżuterią panien młodych na całym świecie. I udowadnia, że ​​potrafimy połączyć kolory metali.

Przede wszystkim nic nie zobowiązuje do noszenia tylko złota, srebra lub obu metali szlachetnych razem. Niedopasowanie jest rzeczywiście uważane za gwarancję nowoczesności. Jeśli masz stanowczy i modny styl, będziesz wiedział, jak bez trudu połączyć złoto i srebro. Jeśli przeciwnie, przyjmiesz raczej klasyczne stroje, to bez wątpienia złota biżuteria będzie Twoją preferencją. A jeśli chcesz grać kartą trzeźwości i dyskrecji, biżuteria srebrna jest idealna.

Oto kilka wskazówek jak połączyć złoto i srebro w jeden stylizacji

Unikaj mieszania stylów biżuterii. Noś złotą i srebrną biżuterię z tej samej „rodziny”: rocka, klasyki, baroku, szyku… Nie obciążaj swojego wyglądu biżuterią wykonaną z materiałów innych niż złoto i srebro, na przykład plastik, tkanina, skóra…

Kontroluj objętość swojej biżuterii. Tutaj również chodzi o harmonię. Najłatwiejszym sposobem połączenia złota i srebra jest wybór biżuterii szlachetnej. Delikatny złoty łańcuszek ze srebrnymi kolczykami, złota obrączka i srebrna bransoletka itp. W kategoriach bezwzględnych unikaj łączenia imponującego złotego mankietu i cienkiego srebrnego pierścionka; efekt nie byłby harmonijny.

W końcu wszystko sprowadza się do znalezienia harmonii w swoim wyglądzie i wybrania biżuterii, którą będziesz nosić razem, niezależnie od tego, czy jest to złota, czy srebrna.