Zdrowie ukryte pod suchą skorupką. Co wiemy o migdałach?

Migdały od zawsze były używane do przygotowania deserów, ale są również cenione jako szybka się przekąska. Pozyskiwany olejek jest wykorzystywany w kosmetologii.

Informacje o tym jakie naturalne kosmetyki służą naszemu ciału a także wiele innych ciekawostek znajdziesz w serwisie https://www.sparesorts.pl/

Zawsze bardzo popularne i spożywane w wielu różnych wariacjach, migdały to prawdziwe panaceum. W rzeczywistości dzięki swoim zasadom żywieniowym przynoszą korzyści i zdrową energię osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Posiadają niesamowity zapas właściwości odżywczych, zawierają doskonałe ilości tłuszczów nasyconych, słynnej i niezbędnej Omega 3. Ale także białka i błonnik roślinny, sole mineralne i witaminy, w szczególności witaminy E i B2.

Idealnie nadają się do samodzielnego przeżuwania lub w towarzystwie innych suszonych owoców. Migdały mogą wzbogacić każde danie słodkie i pikantne. Wiele osób nie wie jednak, że największe uprawy migdałów znajdują się głównie w Kalifornii.

Historia upraw migdałów

Ich uprawa rozpoczyna się już w pierwszej połowie epoki brązu, między 3000 a 2000 p.n.e. Ciekawostką jest, że niektóre owoce znaleziono również w grobowcu Tutenchamona w Egipcie, datowanym na około 1325 p.n.e. W Rzymie znane było drzewo migdałowe np. orzech grecki, sprowadzony do Włoch za sprawą Rzymian aż do podnóża Alp.

Migdałowiec to roślina rustykalna i długowieczna, która łatwo przystosowuje się do wielu rodzajów gleby. Żyje dobrze zarówno w ciepłym, jak i chłodniejszym klimacie, nawet jeśli znajduje swoje naturalne środowisko w klimacie umiarkowanym oraz na lekkich i niezbyt wilgotnych glebach. Migdały są wykorzystywane w przeważającej części w przemyśle cukierniczym. Stosuje się je w szczególności do produkcji marcepanu, mleka migdałowego oraz w niewielkiej części spożywane jako suszone owoce.