Włosy: domowy żel z siemienia lnianego

Żel z siemienia lnianego to skuteczny naturalny środek na zdrowie włosów. Jak to zrobić w domu?

Czy kiedykolwiek myślałeś o zrobieniu w domu odżywczego żelu do włosów? Istnieje specjalny, który gwarantuje doskonałe rezultaty za kilka złotych i jest uzyskiwany z nasion lnu. Nadaje się do włosów suchych, ale nie ma przeciwskazaniach do stosowania również do włosów normalnych, przetłuszczających się lub kręconych, dzięki swojej odżywczej i rewitalizującej mocy.

Przepis na żel z siemienia lnianego

Przygotowanie żelu do włosów z siemienia lnianego w domu jest dość proste. Nie zajmuje dużo czasu i wymaga niewielu składników i przyborów.

Składniki i przybory

  • 80 gramów nasion lnu
  • miska z 500 ml wody
  • niezbyt ciasne sitko z siatki
  • dzbanek
  • łyżka

Sposób wykonania

Pozostaw nasiona do namoczenia w misce na noc. Po upływie niezbędnego czasu przelej je do rondla, aby postawić na kuchence na małym ogniu. Doprowadzić wodę do wrzenia, mieszając mieszankę łyżką.

Pod koniec tej fazy, która trwa od 2 do 10 minut, przefiltruj wszystko przez sito, aby oddzielić nasiona od żelu. Żel wlej do pojemnika, najlepiej szklanego. Resztki nasion można wykorzystać w niektórych przepisach lub do produkcji kiełków.

Jak używać żelu z siemienia lnianego?

Istnieje kilka sposobów użycia żelu z siemienia lnianego:

  • maska: nałóż żel na suche włosy przed myciem szamponem i trzymaj przez co najmniej pół godziny;
  • odżywka: po umyciu szamponem rozprowadzić żel na całej długości włosów, zwracając szczególną uwagę na końcówki, następnie spłucz;
  • żel: nałóż żel na mokre włosy przed suszeniem, aby podkreślić włosy.

Jak przechowywać żel z siemienia lnianego?

Żel utrzymuje się średnio około tygodnia, dlatego nie można go długo przechowywać w lodówce. Nieprzyjemny zapach powie Ci, kiedy nadszedł czas, aby go wyrzucić. Ponieważ nie będziesz w stanie skończyć go w tak krótkim czasie, masz trzy możliwości: zrobić mniejszą ilość, zmniejszając o połowę porcje przepisu, przelać do jednej lub kilku foremek do lodu i umieścić w zamrażarce lub dodać witaminę E, naturalny przeciwutleniacz do preparatu.

Sięgnij po więcej ciekawostek ze świata urody i zajrzyj na https://topbeauty.pl/