zamki-piastowskie

Szlak Zamków Piastowskich: co warto zobaczyć?

Dolny Śląsk jest wyjątkową krainą, którą można poznawać na wiele sposobów. Jedną z ciekawszych propozycji jest wycieczka, której głównym motywem będą średniowieczne zamki. W poznawaniu najpiękniejszych obiektów pomoże nam ciekawa trasa turystyczna, znana jako Szlak Zamków Piastowskich. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Szlak Zamków Piastowskich to wspaniała trasa turystyczna, którą docenią nie tylko miłośnicy historii, ale i ci turyści, którzy lubią zwiedzać malownicze miasteczka oraz kameralne miejscowości, zadziwiające swą niezwykłą zabudową. Trasa ta łączy ze sobą wiele dolnośląskich miejscowości, na terenie których przed wiekami książęta piastowscy wznieśli obronne twierdze.

Jest to prawie 150 km odcinek. Pierwszą miejscowością na tym szlaku jest Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, ostatnią – Zamek Grodziec. Jakie atrakcje czekają tu na wędrowców? Przede wszystkim zamki, których jest aż 15. Do tych najpiękniejszych zalicza się Zamek Książ, choć i zamek w Bolkowie, i zamek we Wleniu zasługują na uwagę.

Trasa ta pozwala też na zapoznanie się z innymi skarbami Dolnego Śląska. Palmiarnia w Wałbrzychu, pałac w Wojanowie, schronisko Szwajcarka, zapora w Pilchowicach czy rycerska wieża w Siedlęcinie – oto kolejne atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie.

Szlak Zamków Piastowskich to jedna z ciekawszych propozycji dla tych, którzy chcą poznać Dolny Śląsk i jego dzieje. W zaplanowaniu takiej wyprawy pomogą nam liczne przewodniki turystyczne oraz baza noclegowa, która na terenie województwa dolnośląskiego ma się czym pochwalić.

W wielu miejscowościach leżących na Szlaku Zamków Piastowskich tanie noclegi można znaleźć bez problemu, ciesząc się pięknem okolicy oraz możliwością urządzania ciekawych wypraw po krainie pełnej zamków i uroczych miasteczek.

Piękne atrakcje i wiekowe zabytki można też znaleźć w Łodzi i okolicach. Sprawdź lodzinfo.pl, żeby poznać najciekawsze miejsca dla urlopowiczów i miłośników polskiej historii.