Jak wybrać mleczko oczyszczające?

Na rynku dostępne są mleczka do demakijażu o specyficznej recepturze na każdą potrzebę i o różnej konsystencji (w kremie, piance i żelu). Jak wybrać najbardziej odpowiedni? Punkt wyjścia, podobnie jak w przypadku innych kosmetyków, jest zawsze ten sam: typ Twojej skóry.

Normalna skóra – Ten rodzaj skóry nie ma specjalnych potrzeb, ale należy ją codziennie oczyszczać i nawilżać.

Skóra tłusta – Ten typ skóry potrzebuje mleczka oczyszczającego regulującego wydzielanie sebum. Szczególnie odpowiednie są te w żelu lub piance ze względu na ich lekką konsystencję.

Skóra sucha i wrażliwa – Ten typ skóry potrzebuje dużo nawilżenia i nieagresywnych produktów. Do skóry suchej i wrażliwej najbardziej odpowiednie są mleczka z olejami roślinnymi (azulen, oliwka, arganowy, migdałowy), masłami roślinnymi (shea , kakaowe ) oraz ekstraktami roślinnymi o właściwościach łagodzących i przeciwzapalnych, jak rumianek, nagietek, dziurawiec i malwa.

Skóra dojrzała – Ten typ skóry potrzebuje nawilżającego i odżywczego mleczka oczyszczającego wzbogaconego o składniki przeciwstarzeniowe. Mleczka oczyszczające do skóry dojrzałej zawierają najczęściej masła i oleje roślinne, ekstrakty roślinne, witaminy oraz substancje przeciwstarzeniowe, takie jak kwas hialuronowy, śluz ślimaka, kolagen i koenzym Q10.

 

Jak wymienić mleczko oczyszczające na inny produkt?

Mleczko oczyszczające można zastąpić innymi produktami. Do oczyszczania twarzy i demakijażu możesz użyć:

– Oleje roślinne: oleje roślinne (kokosowy, migdałowy, oliwkowy) bardzo skutecznie usuwają makijaż. Wylej trochę na wacik, wytrzyj twarz i spłucz. Oprócz oczyszczania, pozostawiają również skórę miękką. Po zmyciu makijażu olejem roślinnym kontynuujemy pielęgnację tonikiem lub płynem micelarnym.

– Łagodne mydło: niektóre mydła są bardzo delikatne i nadają się do oczyszczania twarzy.

Więcej porad o tym jak stosować mleczko oczyszczające, znajdziecie tutaj: https://www.robocizna.pl/mleczko-oczyszczajace-co-to-jest-jak-go-uzywac-i-jak-wybrac-najbardziej-odpowiednie/