Auto dostawcze na minuty – czy to możliwe?

Samochód dostawczy przydaje się w wielu sytuacjach – głównie związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, niemniej wcale nie musi być to regułą. Zakup i utrzymanie takiego pojazdu generują niemałe wydatki, dlatego wiele osób decyduje się na opcję najmu. Czy istnieje możliwość wynajęcia dostawczaka na minuty?

Czym jest wynajem samochodów na minuty?

Wynajem samochodów na minuty jest nowoczesną usługą transportową adresowaną zarówno do osób prywatnych, jak i do przedsiębiorców. Udostępnianie aut w tej właśnie formule bazuje na idei współdzielenia, która w ekonomii znana jest już od bardzo dawna. Z jednego samochodu w ciągu doby korzysta co najmniej kilku kierowców, w związku z czym wynajęcie auta na minuty jest korzystne z finansowego oraz ekologicznego punktu widzenia. Jak oceniają fachowcy, jeden współdzielony pojazd jest w stanie zastąpić nawet dziesięć prywatnych samochodów.

Auto dostawcze na minuty – jak to wygląda w praktyce?

Najczęściej wynajem samochodów dostawczych kojarzy się z umową długoterminową, ale warto pamiętać także i o innych rozwiązaniach w zakresie najmu odnoszących się do tego rodzaju samochodów. Firmy działające w branży carsharingowej przeważnie udostępniają klientom auta przystosowane do jazdy miejskiej, ale rzecz jasna od tej reguły są wyjątki. Z aplikacją PANEK CarSharing w rachubę wchodzi również wynajem aut dostawczych, chociaż wiąże się to ze spełnieniem pewnych warunków. Przede wszystkim trzeba mieć wydaną w aplikacji określoną kwotę. Mówiąc w uproszczeniu, opcja wypożyczenia na minuty samochodu dostawczego jest zarezerwowana dla stałych klientów wspomnianej firmy.

Auto na minuty z aplikacją – jak to działa?

Wymieniona powyżej aplikacja jest sprzymierzeńcem kierowców w dużych miastach. To z jej poziomu odbywa się obsługa najmu samochodu – nie trzeba w tym celu odwiedzać żadnego biura ani podpisywać umowy. Wystarczy zainstalować aplikację na swoim telefonie, a następnie zarejestrować się w niej. Jest ona niezbędna przede wszystkim do otworzenia samochodu oraz zakończenia usługi.