Dlaczego nie dostrzegamy swojego potencjału?

To, jakie realnie mamy możliwości, często nie jest przez nas zauważane. Wynika to z ogromnej ilości czynników, często niezależnych od nas. Nie zmienia to jednak faktu, że dopóki nie zaczniemy dostrzegać tego, co czego jesteśmy zdolni w życiu prywatnym i zawodowym, nigdy nie rozwiniemy w pełni naszego potencjału i nie uda nam się stać najlepszą wersją siebie. Dlatego warto poznać nasze ograniczenia w tym zakresie.

Osoby w naszym otoczeniu się nie rozwijają

Często najmocniej oddziałuje na nas otoczenie i ludzie, którzy się w nim znajdują. Jeśli twoi znajomi i rodzina nie rozwijają się, a nawet uważają, że rozwój osobisty czy zawodowy jest zupełnie zbędny, bo i tak niczego już w swoim życiu nie zmienią, to nie ma się co dziwić, że Ty również nie masz pojęcia o tym, co możesz osiągnąć. Jeśli nie są to osoby, które przeszkadzają Ci się rozwijać, a jedynie nie motywują Cię do tego, to sam możesz im to dać. Zacznij się sprawdzać, dowiaduj się nowych rzeczy i bądź dla nich żywym przykładem tego, że ciężka praca i nauka zawsze przynoszą nam efekty, nawet jeśli dzieje się to bardzo wolno.

Nie wiemy, jakie mamy możliwości rozwoju

To, że nie znamy swoich możliwości, bardzo często łączy się z naszą niewiedzą w stosunku do tego, jakie opcje rozwoju w ogóle mamy. Jeśli nie mamy pojęcia o tym, w którą stronę możemy pójść, nigdy nie dowiemy się, co taka ścieżka może nam dać. Nie chodzi tylko o ścieżki rozwoju naszej kariery, ale także tych w życiu prywatnym. Dopóki nie dowiesz się, co daje Ci okolica, w której mieszkasz albo twoja praca, nie będziesz w stanie określić, jakie masz szanse. Dlatego cały czas miej oczy szeroko otwarte i staraj się szukać okazji. Dzięki temu prędzej czy później znajdziesz coś, co pomoże Ci określić, co możesz robić dalej.

Nie chcemy narażać się na zmiany

Zmiany to jeden z wielu elementów naszego życia, które nas przerażają. Większość z nas nie chce nawet wiedzieć, co w naszym życiu zmieniłoby się, nawet na lepsze, bo wciąż oznacza to rezygnację z tego, co mamy obecnie. Jeśli czujesz się komfortowo w swojej pracy albo wśród swoich znajomych, to nie będziesz zainteresowany dostrzeganiem swojego potencjału, nawet jeśli mógłby Ci on zapewnić znacznie lepsze życie, niż to, które wiedziesz obecnie. Niestety strach lub niechęć przed zmianami są w nas tak silne, że samodzielnie i w pełni świadomie rezygnujemy z wizji lepszego życia na rzecz świętego spokoju. Pamiętajmy o tym, że nic nie rozwija tak dobrze, jak podróże. Odwiedź ciekawe miejsca w Bielsku https://halobielsko.pl/2022/02/04/co-warto-zobaczyc-w-bielsku-bialej-poznaj-tutejsze-zabytki/ i poznaj zabytki tego miasta.