Wiosenne porządki, poradnik dla leniuchów

Sprzątanie domu to często nieprzyjemna czynność, która może zająć naprawdę dużo czasu, który chcielibyśmy przeznaczyć na inne czynności. Jest to jednak bez wątpienia niezbędne, jeśli chcemy żyć w zdrowym środowisku i chcąc nie chcąc, wszyscy musimy spróbować swoich sił w sprzątaniu domu.

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje sprzątania, z którymi wszyscy musimy się zmierzyć w domu: sprzątanie zwykłe, czyli niezbędne, wykonywane codziennie (lub z dużą częstotliwością). A także drugie bardziej dokładne, które moglibyśmy określić jako sprzątanie nadzwyczajne, wykorzystujące dużo czasu i energii, które należy wykonywać przynajmniej raz w miesiącu.

 

Triki pomocne w sprzątaniu domu

Może wydawać się to oczywiste, ale często tak nie jest: jeśli chcesz rozpocząć sprzątanie domu w najlepszy sposób, zawsze musisz zacząć od góry. Myśląc o przyczynach tego stwierdzenia, sens wydaje się dość jasny: brud, który mógłby spaść z góry, w rzeczywistości zabrudziłby ponownie już czysty obszar, gdyby miał zaczynać się od dolnych elementów.

To mały sekret, aby uniknąć marnowania czasu i konieczności powtarzania pracy więcej niż raz. Następnie zacznij od sufitu, eliminując stojący kurz i pajęczyny i stopniowo schodząc na podłogę, sprzątając poziomami.

Wiesz już zapewne, że sprzątanie domu nie może być wykonane jednym produktem, ale wymaga użycia różnych detergentów, aby wszystko było tak czyste i lśniące, jak powinno być.

 

Jak dokładnie posprzątać dom

Oprócz detergentów należy zawsze nosić ze sobą ścierkę z mikrofibry do użytku na sucho, ścierkę z mikrofibry do użytku na mokro, suchą ścierkę bawełnianą i gąbkę. Mogą się przydać w każdej chwili podczas sprzątania, a także mogą nie być potrzebne, ale ponieważ wszystkie są lekkie i zajmują niewiele miejsca.

Sprzątanie jest pracą żmudną, ale przynosi wspaniałe efekty. Warto zatem aby stało się to nasza rutyną, zarówno dla własnego samopoczucia jak i zdrowia.