Szlakiem gotyckich zamków: gdzie warto się wybrać?

Szlak Gotyckich Zamków to ciekawa trasa turystyczna, której pokonanie sprawi wiele radości każdemu miłośnikowi historii. Co warto wiedzieć na jego temat? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Szlak Gotyckich Zamków w pigułce

Szlak Gotyckich Zamków to jedna z ciekawszych propozycji dla tych osób, które interesują się historią oraz średniowieczną architekturą obronną. Dla nich wycieczki po terenie Pojezierza Pomorskiego i Pojezierze Mazurskiego będą nie lada gratką ze względu na liczne zamki, wznoszone tu w burzliwych czasach średniowiecza. W sprawnym przemieszczaniu się pomiędzy tymi obiektami pomaga zwiedzającym trasa turystyczna, którą można pokonać zarówno rowerem, jak i samochodem. Trasa ta liczy sobie aż 200 km długości, a cennych zabytków i unikalnych atrakcji na jej terenie nie brakuje. Jakie zamki cieszą się zatem największym powodzeniem wśród turystów?

Najciekawsze zamki gotyckie

Jednym z ciekawszych zabytków, z jakimi można się spotkać na Szlaku Gotyckich Zamków, jest zamek w Bytowie. Wzniesiony przez Krzyżaków na przełomie XIV i XV wieku, jest piękną budowlą, która do dziś może oczarować turystów. A że w jego murach mieści się obecnie Muzeum Zachodniokaszubskie, chętnych na jego zwiedzenie nie brakuje. Wiele atrakcji czeka też na tych turystów, którzy w programie swej wycieczki uwzględnią zamek w Gniewie. I on jest udostępniany turystom, którzy w towarzystwie przewodnika mogą wędrować po jego najpiękniejszych zakątkach oraz poszerzać swą wiedzę na temat jego przeszłości. Skromny zamek w Sztumie stanie się atrakcją dla tych, którzy cenią sobie miejsca z klimatem oraz piękne widoki. Wielkim walorem tej budowli jest jej położenie na wąskim przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami: Barlewickim i Zajezierskim. Zamek w Kwidzynie, znany ze swej charakterystycznej wieży, oraz zamek w Nidzicy, to kolejne skarby średniowiecznej architektury, którym warto się uważniej przyjrzeć. Obowiązkowym punktem w trakcie wycieczki Szlakiem Gotyckich Zamków będzie Malbork – największa gotycka budowla obronna w Europie, zachwycająca nie tylko swą potęga, ale i wspaniałymi zbiorami muzealnymi.

Zwiedzając różnorodne atrakcje turystyczne w Polsce, nie zapominajmy o zobaczeniu zamku w Tychach https://halotychy.pl/2022/03/01/jakie-atrakcje-turystyczne-warto-zobaczyc-i-zwiedzic-w-tychach/.

Historyczne wycieczki po Polsce mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Dla tych, którzy chcą spędzać czas wyjątkowym otoczeniu, wizyta na gotyckich zamkach z pewnością sprawi wiele radości. Każda z budowli, jakie znalazły się na Szlaku Gotyckich Zamków, ma wiele uroku, a czas spędzony na poznawaniu jej historii z pewnością nie będzie czasem straconym.