Polskie zamki: Niedzica

Ta potężna warownia dumnie wznosi się nad wodami Jeziora Czorsztyńskiego, a jej ciekawa historia sprawia, że turystów zainteresowanych jej zwiedzeniem nie brakuje. Zamek w Niedzicy to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez tych, którzy w czasie wycieczki po Podhalu chcą ujrzeć miejsca niezwykłe. Dlaczego ten zabytek cieszy się tak wielkim powodzeniem?

Powodów, dla których warto odwiedzić zamek w Niedzicy, bez wątpienia jest sporo. Dla wielu osób ważna jest historii tego miejsca oraz liczne legendy, które wiążą się z owym zamkiem. Nie powinno to dziwić. Wszak zamek w Niedzicy może się pochwalić burzliwą historią, zatem tajemniczych zdarzeń w jego dziejach nie brakuje. Wzniesiony przez węgierskich panów w I połowie XIV wieku, strzec miał granicy między Polską a Węgrami. Dziś jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych na polskim Spiszu oraz jednym z najlepiej poznanych zamków nad Dunajcem. Miłośnicy historii w trakcie zwiedzania tego obiektu mogą poznać wiele ciekawych legend na temat dawnych jego mieszkańców, przy czym największą popularnością cieszy się historia związana z testamentem Inków. To właśnie historia pięknej Uminy najmocniej przyciąga do Niedzicy łowców tajemnic oraz poszukiwaczy skarbów.

Polskie zamki

Odwiedź stronę https://rudainfo.pl/, aby dowiedzieć się więcej o polskich zamkach.

Wizyta w murach średniowiecznej warowni górskiej jest też ciekawym punktem w programie wycieczki dla tych, którzy chcą się cieszyć pięknymi widokami i podziwiać z zamkowych murów okolicę. Bliskość zapory na Dunajcu oraz olbrzymia tafla Jeziora Czorsztyńskiego, piękne widoki na pobliskie Gorce i Pieniny – oto czynniki, które mają dodatkowy wpływ na popularność Niedzicy i tutejszego zamku wśród turystów.

Niedzica bez wątpienia jest miejscem atrakcyjnym dla turystów, a znajdujące się w pobliżu zamku atrakcje z pewnością zasługują na uwagę. Kto znajdzie dla siebie noclegi w tym pięknym miejscu, ten będzie mógł na Podhalu wypocząć w wyjątkowo atrakcyjny sposób.