Nie musisz pasować do schematu

Aby zostać zaakceptowanym, musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby jak najwierniej dostosować się do wzorców dla nas zaprojektowanych.
W tej potrzebie dostosowania się i dopasowania się możemy porzucić nasze prawdziwe zainteresowania i po drodze gromadzić frustracje i kompleksy, zamiast skupiać się na tym, co naprawdę ważne.

Teraz wszystko jest tak zniekształcone, że zostało nam wstrzyknięte, że to, co naprawdę ważne, jest związane z pozycją ekonomiczną, dyplomem uniwersyteckim, kanonami piękna, a nawet zwolennikami, których mamy. Jednak nasza esencja nie musi pasować do wzorca.
___________________________________________________________________________________

Kochaj swoje życie i siebie

Wiele razy przestajemy robić różne rzeczy, pokazywać się światu, ponieważ czujemy, że nie jesteśmy tym, czego oczekują inni. Nie pozwalamy sobie błyszczeć, co już jest poważne, staramy się wyłączyć to, co naprawdę nas definiuje, aby starać się zadowolić innych. Fakt, że postrzegają nas jako zdolnych, często nabiera większej wartości niż to, jak się czujemy.
Każdy z nas wpada w makabryczną grę kontroli, w której mówi się nam, jak powinniśmy się ubierać, jak powinniśmy chodzić, ile powinniśmy ważyć, jak powinniśmy czesać włosy… A wychodząc poza to, co fizyczne, mówi się nam, czego mamy się uczyć, do czego dążyć i oczywiście kiedy powinniśmy mieć dzieci…

Miłość własna przede wszystkim

Dlatego, gdy jesteś w sytuacji przytłoczenia, oddychaj, uspokój się. Im mniej miłości do siebie okazujesz, tym mniej miłości od innych otrzymasz. Słuchanie siebie daje nam możliwość przełamania schematów lub przynajmniej ich zignorowania.
Tak czy inaczej, bycie dobrym z samym sobą pozwoli nam przyciągnąć sytuacje i ludzi do naszego życia, które są w zgodzie z dobrym samopoczuciem. Więc najlepszą inwestycją będzie zakochanie się w sobie.

Pamiętaj, kim chciałeś być
Nie musi być akceptowany przez wszystkich. Ale konieczne jest, abyś zaakceptował i pokochał siebie. Aby cieszyć się zdrową samooceną, najpierw trzeba pielęgnować wiarę we własne zdolności do radzenia sobie z wyzwaniami życiowymi. Kluczem jest rozwijanie pewności siebie. Zapoznaj się ze znakomitymi poradami dostępnymi w serwisie https://ezielona.pl/ i zacznij pracę nad sobą już dziś!

Nie słuchaj już tych, którzy chcą rządzić twoim życiem… Słuchaj swojego serca i upewnij się, że gromadzisz wyjątkowe chwile, które będą tym, co weźmiesz wyryte w swojej duszy.