Parkowanie z aplikacją – czy to możliwe?

Problemy z parkowaniem – zwłaszcza w dużych miastach – każdy kierowca zna doskonale z własnego doświadczenia. W strefach płatnego parkowania konieczne jest wykupienie biletu w parkomacie, co nierzadko generuje rozmaite kłopoty. Wystarczy jednak specjalna aplikacja, aby zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Parkomaty w miastach – o czym trzeba wiedzieć?

Decydując się na pozostawienie samochodu w płatnej strefie parkowania, nie wolno zapomnieć o nabyciu biletu. Do tego celu służą parkomaty – czyli urządzenia, które po uiszczeniu opłaty odmierzają czas postoju. Opłaty są naliczane za każdą rozpoczętą godzinę postoju. Czasami kolejki do parkomatów są długie. Do rzadkości nie należą też sytuacje, kiedy nie da się zapłacić kartą, a drobnych w portfelu jak na złość brakuje. Warto mieć zatem na uwadze inne rozwiązanie, a mianowicie odpowiednią aplikację.

Aplikacja do parkowania – jakie ma zalety?

Aplikacja AnyPark nie bez powodu określana jest mianem parkometru w kieszeni. Umożliwia bowiem opłacanie postoju w wybranych płatnych strefach parkowania – zawsze należy sprawdzać, czy w danym mieście istnieje taka możliwość. Lista zalet, jakimi wyróżnia się wspomniana aplikacja do parkometru, jest dość długa. Największym jej atutem jest opcja sekundowego naliczania, co w praktyce oznacza dokładnie tyle, że kierowca płaci za rzeczywisty czas parkowania. W skali roku, a nawet jednego tylko miesiąca, można w ten sposób zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Poza tym aplikacja jest prosta w obsłudze i ma różne przydatne funkcje, np. zapamiętywania lokalizacji samochodu, dzięki czemu łatwiej go namierzyć na dużych parkingach.

Aplikacja do parkowania – jak z niej korzystać?

Chcąc parkować z aplikacją, należy zainstalować ją na smartfonie, a następnie zarejestrować się w niej. Po aktywowaniu konta klienta użytkownik zyskuje dostęp do wszystkich funkcjonalności, w jakie została wyposażona aplikacja. Może z nią zaczynać i kończyć postój, a także – w razie potrzeby – przedłużać czas parkowania.