Lwówek Śląski: niezwykłe miasto i jego zabytki

Lwówek Śląski to atrakcyjny cel wycieczki dla miłośników historii i cennych zabytków. Jakie obiekty mogą tu zrobić największe wrażenie na zwiedzających? Co warto wiedzieć na temat tego miasta i budowli, które zajmują tak ważne miejsce w jego zabudowie?

Ciekawostki o Lwówku Śląskim

Leżący nad rzeką Bóbr, jest Lwówek jednym z najstarszych miast na terenie Śląska. Tu, na pograniczu Pogórza Kaczawskiego i Izerskiego, czeka na gości wiele cennych pamiątek, które przypominają o długiej historii Lwówka oraz o czasach jego świetności.

Jedną z najciekawszych budowli, jakimi może się pochwalić Lwówek Śląski, jest ratusz z XVI wieku, znany z tak pięknych pomieszczeń, jak Sala Ślubów. W pobliżu ratusza dostrzec można wiele pięknych kamienic o historycznych elewacjach, kuszą też takie atrakcje, jak wiekowe studnie. W Lwówku Śląskim na gości czekają też ciekawe perełki architektury sakralnej, przy czym największe wrażenie na zwiedzających robi kościół Wniebowzięcia NMP, mogący się pochwalić historią sięgającą XIII wieku. Do dziś jego najcenniejsza ozdoba jest romański portal z XIII wieku, który został wykonany z czerwonego piaskowca. Kto przyjrzy mu się uważniej, ten dostrzeże tu ciekawe przedstawienia panien mądrych i głupich, którymi dość chętnie posługiwano się w czasach średniowiecza. Podobne nawiązania znajdziemy również w innych miejscowościach na Śląsku, dlatego warto się nimi zainteresować. Ciekawe mogą być chociażby przedstawione na stronie zabrzeinfo.pl najpopularniejsze atrakcje turystyczne w Zabrzu.

Zwiedzanie Lwówka Śląskiego

A co z tymi, którzy znajdą tanie noclegi na terenie Lwówka Śląskiego i postanowią spędzić tu więcej czasu? Dla nich ciekawym sposobem spędzania czasu w tej części Dolnego Śląska mogą się okazać wycieczki w pobliskie Góry Kaczawskie oraz wędrówki po pobliskiej Szwajcarii Lwóweckiej. Znajdujące się tu formacje skalne robią wrażenie i bez wątpienia zaliczają się do największych osobliwości Parku Krajobrazowego Dolina Bobru. Wszystkie te atrakcje mogą wzbudzać zachwyt w oczach turystów i sprawiać, że wypoczynek w tej części Dolnego Śląska stanie się dla nich wyjątkowo pozytywnym doświadczeniem.