katowice-atrakcje

Katowice: co warto zobaczyć?

Czy Górny Śląsk może okazać się ciekawym kierunkiem wycieczki? Tak. Dla tych, których fascynują zabytki techniki, leżące w tej części kraju miasta z pewnością będą atrakcyjnym kierunkiem niejednej wyprawy. Od czego warto zacząć przygodę z tym regionem? Od poznania stolicy województwa śląskiego.

Katowice to dość młode miasto, które powstało z połączenia kilku osad o średniowiecznym rodowodzie. O powstaniu miasta zadecydował przemysł, bardzo intensywnie rozwijający się na Górnym Śląsku od połowy XIX wieku.

Od samego początku w dziejach miasta rolę wyjątkowo ważną odgrywały huty, kopalnie oraz ludzie, którzy w nich pracowali. To dzięki nim współczesne Katowice są miastem, na terenie którego miłośnikom obiektów industrialnych nuda z pewnością nie zagrozi. Nie brak tu również innych atrakcji, dzięki którym turyści mogą w ciekawy sposób zapoznać się z historią Katowic i Górnego Śląska. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wycieczki po tym mieście?

Jednym z najbardziej znanych symboli Katowic jest Spodek – potężna hala widowiskowo-sportowa, znana z wielu ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych. W jej sąsiedztwie stoi najsłynniejszy katowicki pomnik. To Pomnik Powstańców Śląskich, który ma formę trzech skrzydeł. Każde z nich przypomina o jednym powstaniu oraz o tych, którzy brali udział w walce o polskość Śląska.

Muzeum Śląskie, urządzone na terenie dawnej kopalni, osiedla robotnicze oraz centrum, na terenie którego można zobaczyć wiele ciekawych przykładów moderny – oto kolejne atrakcje, dzięki którym wycieczki po Katowicach każdemu turyście dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

A jeżeli szukasz informacji o tym, jak można spędzić czas podczas wycieczki do stolicy, zapraszamy na zapoznanie się z ciekawymi atrakcjami Warszawy, które znajdziesz na warszawainfo.pl.