Jak twój rozwój wpływa na jakość twojego związku?

Sam w sobie związek wielu osobom kojarzy się z rozwojem, ale w rzeczywistości utknięcie w nim z kimś, komu jest dobrze tu i teraz, może nas skutecznie do tego zniechęcać. Tymczasem rozwój osobisty jest nam potrzebny nawet wtedy, kiedy czujemy, że w życiu wszystko nam się układa i może być tylko lepiej. Jeśli w takim momencie zaczniesz w siebie inwestować, będziesz gotowy na gorsze dni, które prędzej czy później się pojawią.

 

Jesteś bardziej otwarty i tolerancyjny

 

Rozwój zmusza Cię do trzymania głowy otwartej. Tylko w ten sposób przyjmiesz nową wiedzę, nawet jeśli będzie ona stała w sprzeczności z tym, czego dowiedziałeś się dotychczas. Taka postawa jest niesamowicie potrzebna w związku. Twoja partnerka nigdy nie będzie taka sama, jak Ty albo taka, jaką sobie wymarzyłeś. Kiedy podejdziesz do niej otwarty i tolerancyjny, szybko zauważysz, że jej wady nie są dla Ciebie już aż tak rażące, a wszystko, czym się różnicie, nie jest już przeszkodą, która trwale uniemożliwi wam założenie rodziny. Zaakceptuj to, że twoje druga połówka jest inna i ciesz się w pełni swoim związkiem.

 

Zachęcasz do rozwoju swoją drugą połówkę

 

Kiedy Ty zaczynasz się rozwijać, dajesz przykład swojej drugiej połówce. Nie jest oczywiście powiedziane, że sięgnie po te same książki, którymi Ty się teraz zajmujesz albo sięgnie po te same kursy, ale może zacząć działać w dziedzinie, która od zawsze ją interesowała, ale nigdy nie było na nią czasu czy chęci. Kiedy Ty zaczynasz działać, stajesz się motywacją dla swojego najbliższego otoczenia, a zawsze lepiej jest spotykać się z kimś, kto tak jak my chce więcej od życia. Rozwijanie się wspólne daje nam dużo radości i zbliża nas do siebie, bo żadne z nas nie zostaje w tyle i nie marudzi, że coś się nie udało.

Po więcej informacji na ten temat zapraszamy do serwisu https://zabrzeinfo.pl/.

Zaczynasz dbać o swoją relację

 

Rozwój osobisty bardzo często kładzie nacisk na skupienie się na tych częściach naszego życia, na których nam najbardziej zależy. To nie tylko praca i pieniądze, to też rodzina, pasje i związki. Jeśli teraz budujesz coś trwałego i z perspektywą na całe życie, to rozwój osobisty zachęci Cię do inwestowania w tę relację. Dzięki niemu zrozumiesz, jak ważne jest skupianie się na tym, na czym naprawdę nam zależy. A kiedy Ty zaczniesz dbać o swój związek i skupisz się na jego rozwoju, jego jakość automatycznie się podniesie, chyba że będziesz ingerować za mocno w życie prywatne swojej drugiej połówki.