Stylowy manicure – paznokcie matowe lub kameleon. Trendy 2023

Paznokcie matowe to coraz popularniejszy trend w świecie mody i urody. Matowe wykończenie lakieru do paznokci daje efekt jedwabistej, aksamitnej powierzchni, która wygląda elegancko i subtelnie. Z kolei kameleon to dobry pomysł na imprezę. Podpowiadamy, jak wykonać takie stylizacje.

Wśród trendów w świecie manicure są m.in. paznokcie matowe oraz efekt kameleona. Obie stylizacje prezentują się bardzo stylowo i są łatwe do wykonania. Paznokcie kameleon mienią się różnymi kolorami, w zależności od kąta padania światła na płytkę. Z kolei matowe stylizacje prezentują się bardzo efektownie.

Jak wykonać paznokcie matowe?

W połączeniu z unikatowymi zdobieniami lub błyszczącymi akcentami matowe paznokcie będą wyglądać wyjątkowo. Są eleganckie, a poza tym łatwe w przygotowaniu. Postaw na odcienie szarości albo bordo – kojarzą się ze szlachetnością. Aby uzyskać matowe paznokcie, można użyć specjalnego lakieru matującego lub top coatu, który zmniejsza połysk lakieru do paznokci. Jeśli chcesz uzyskać paznokcie matowe, wykonaj poniższe kroki.

Przygotuj paznokcie. Odtłuść paznokcie i usunięcie ewentualnych pozostałości lakieru do paznokci.

Nałóż bazę. Nałóż cienką warstwę bazy lakieru do paznokci, aby zapobiec przebarwieniom i przedłużyć trwałość koloru.

Nałóż lakier do paznokci. Zaaplikuj jedną lub dwie warstwy lakieru do paznokci.

Nałóż top coat matujący. Nanieś cienką warstwę top coat matującego, by uzyskać matowe wykończenie. Pamiętaj, aby nie dotykać pędzelkiem paznokci, ponieważ może to zmniejszyć efekt matowości.

Pozwól paznokciom wyschnąć. Pozwól paznokciom wyschnąć przed kontynuowaniem swoich działań.

Pamiętaj, że paznokcie matowe wymagają ostrożnego użytkowania, ponieważ są bardziej podatne na zadrapania i uszkodzenia.

Paznokcie kameleon

Paznokcie kameleon to efekt, który zmienia kolor w zależności od kąta padania światła. Zazwyczaj wykonuje się go z użyciem specjalnych lakierów, które zawierają drobinki perłowe lub metaliczne. Odbijają one światło i tworzą różne kolory. Możesz też dodać zdobienia takie jak cekiny lub kryształki, aby urozmaicić swoją stylizację. Efekt kameleona sprawdzi się u kobiet kochających błysk i unikających nudy.

Można ją wykonać, używając specjalną szpatułkę zakończonej gąbeczką – nanieś niewielką ilość pyłku. Wetrzyj pyłek do momentu aż powstanie jednolita mieniąca się tafla. Nadmiar można zdjąć za pomocą delikatnego pędzelka – trzeba to zrobić starannie, by nie pozostały rysy na powierzchni paznokcia. Ozdobione w ten sposób paznokcie zabezpiecz topem i utwardź w lampie.