Turystyczne Mazury – Kruklanki

Ciekawe miejsca zawsze są chętnie odwiedzane przez wiele osób. Dzisiaj turyści poszukują przede wszystkim ciszy i spokoju, a można to znaleźć przede wszystkim na Mazurach. Kruklanki to idealne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku miast, podziwiać przyrodę jak również zobaczyć ciekawe miejsca. Położone w powiecie giżyckim Kruklanki oferują możliwość noclegu i wypoczynku dla dużej liczby osób, na co wpływa rozwijająca się bardzo prężnie baza noclegowa. To sprawia, że można szybko znaleźć interesujące i ciekawie zlokalizowane noclegi. Kruklanki to przede wszystkim możliwość skorzystania z bardzo szerokiej oferty kwater prywatnych, cieszących się dużą popularnością.

Atrakcji dla zainteresowanych pobytem tutaj osób również nie zabraknie. Przede wszystkim nie można pominąć możliwości wypoczynku nad wodą. Kilka okolicznych jezior, w tym Jezioro Gołdopiwo, umożliwiają kąpiele, opalanie jak również możliwość uprawiania sportów wodnych. Nie można zapominać także o wędkarzach, ci bowiem bardzo chętnie przyjeżdżają na wypoczynek nad mazurskie jeziora, licząc że uda im się w ich wodach złapać zaliczaną do życiowego rekordu rybę.

Kruklanki to miejscowość, w której zobaczyć można ciekawe budowle. Najstarszy, pochodzący z XVII wieku kościół to tylko jedna z nielicznych atrakcji. Warty obejrzenia jest także cmentarz, na którym znaleźć można groby osób różnego wyznania. Wiele domów w miejscowości także ma swoją historię i status zabytków. Wybudowana w końcu XX wieku cerkiew grekokatolicka to także przepiękny budynek, który warto zobaczyć przede wszystkim wewnątrz.

Będąc na urlopie w Kruklankach nie można zapominać o krajobrazach. Tutaj można liczyć na bardzo piękne widoki, miejscowość bowiem leży niezwykle blisko Puszczy Boreckiej, co sprawia, że okolica wprost zachęca do spacerów. Wybrać się można na nie szlakami turystycznymi, których w okolicy jest dość sporo. Wędrując, dobrze jest zajść i obejrzeć zwalony most, przepiękną budowlę, która niestety w całości nie doczekała naszych czasów. Ciekawy wygląd, wzorowany na rzymskich akweduktach to jeden z tych elementów, który czyni z niego unikatową budowlę. Wielbiciele militariów ucieszą się na wiadomość, że w okolicy Kruklanek znaleźć można wiele pozostałości po stawianych tutaj w czasie II wojny światowej umocnieniach. Stanowią część rozbudowywanego tutaj ciągu umocnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>