Śnieżnicki Park Narodowy – Czarna Góra

Ostatnio opisywaliśmy zalety wypoczynku w polskich górach, a dzisiaj chcemy podać konkretny przykład takiego urlopu. Przyjazd do Czarnej Góry to nie tylko możliwość jazdy na nartach. Jest to region, gdzie można oczywiście zorganizować rozmaite piesze wędrówki. Szczególnie godny polecenia jest tutejszy Śnieżnicki Park Krajobrazowy, który gwarantuje piękne widoki. Warto zaznaczyć, że w zieleńcu znajdziemy wiele wytyczonych szlaków. Co istotne, mamy tutaj do czynienia z raczej niezbyt wysokimi górami. Można zaplanować wędrówki także zimą. Jak najbardziej miejsce to nadaje się także na dłuższe spacery z dziećmi.

Śnieżnicki Park Krajobrazowy powstał w roku 1981. W tej chwili obejmuje swoim terenem nie tylko Masyw Śnieżnika, ale także Góry Bialskie, Góry Złote i do tego część Krowiarek. To niezbyt wysokie pasmo, które de facto stanowi przedłużenie masywu. Park jest bardzo chętnie odwiedzany. To nic zaskakującego, bo niektórzy nie wyobrażają sobie wyjazdu w góry bez przynajmniej jednej pieszej wędrówki. To dotyczy zresztą również wczasów zimowych.

Zasadniczo trzeba przyznać, że Śnieżnicki Park Krajobrazowy to gwarancja pięknych widoków. Możemy tutaj znaleźć zarówno nizinne kotliny, jak i charakterystyczny pejzaż gór starych. Na uwagę zasługuje także sam Śnieżnik – to najwyższy szczyt w tych okolicach, którego wysokość wynosi 1426 m n.p.m. Od samego szczytu rozchodzą się grzbiety górskie. Obraz w tym regionie ma charakter jednoznacznie subalpejski. Pamiętajmy o tym, że to znakomity punkt widokowy. Jeśli tylko dopiszą warunki pogodowe, można zobaczyć Beskidy, Masyw Ślęży, Karkonosze, a gdy jest ciemno, widoczne są światła czeskiej Pragi i Wrocławia.

Ten rezerwat krajobrazowy powszechnie uważany jest za jeden z cenniejszych kolonii przyrody w polskich górach. Można tutaj spotkać nie tylko różne interesujące rośliny, ale także i wiele gatunków zwierząt. Na tym obszarze żyją chociażby jelenie, sarny, kuny, borsuki, muflony, kozice itd. Przed przyjazdem w te okolice dobrze byłoby znaleźć noclegi, przede wszystkim wśród ofert pensjonatów i hoteli. Baza noclegowa jest naprawdę duża. Łatwo można znaleźć dla siebie zadowalający, komfortowy nocleg w dobrej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>