Nie ma nic lepszego niż polskie góry

Jedno z najpopularniejszych, polskich pasm górskich to Tatry. Chętnie i stale odwiedzane przez turystów w ciągu całego roku, zapewniają masę różnorodnych atrakcji. Przyciągają do siebie pięknymi widokami, atrakcyjnymi szlakami i ciekawymi zakątkami. Oko cieszą także zabytkowe góralskie chaty, czy klimatyczne kawiarnie, a cała infrastruktura miast i wsi oraz bogata baza noclegowa regionu zachęcają, by pozostać tam na dłużej.

Tatry to przede wszystkim raj dla miłośników górskiej wspinaczki. Szlaki są różnorodne i zależą od poziomu zaawansowania – niższe znajdują się w Tatrach Zachodnich, a wyższe w Tatrach Wysokich. Najpopularniejsze wśród nich to Kasprowy Wierch, Giewont, grupa szczytów nazywana Czerwonymi Wierchami i najwyższe w tym regionie, mierzące 2 499 m n.p.m. – Rysy. Tam umiejętnościami będą mogli wykazać się najbardziej zaawansowani alpiniści.

Nie mniej ciekawe od wzniesień są doliny: Chochołowska, Pięciu Stawów i Kościeliska. Ta ostatnia cieszy się szczególną popularnością i rocznie odwiedza ją tysiące turystów. Umiłowanie tego miejsca wynika przede wszystkim z malowniczych widoków. Będąc na szlaku, warto odwiedzić też takie miejsca jak bacówki, Jaskinia Mroźna oraz Smocza Jama i Jaskinia Mylna. Drugie, obok Doliny Kościeliskiej, tak popularne i lubiane miejsce w Tatrach to Morskie Oko. Stale odwiedzają je turyści zakochani w widokach na szczyty Tatr Wysokich – w tym na Rysy. Położone wśród lasów i skał górskich jezioro, cieszy oczy swoim majestatycznym wyglądem.

Mówiąc o Tatrach nie można też zapomnieć o Zakopanem. To malownicze miasteczko, znane jako ośrodek turystyczny, słynie ze swojego niepowtarzalnego klimatu. Zwiedzając je nie można pominąć Krupówek, warto też przejechać się kolejką górką na Gubałówkę oraz wybrać się na spacer by zwiedzić okoliczne zabytki, zwłaszcza Muzeum Tatrzańskie, kościół na Kościeliskiej oraz Sanktuarium na Krzeptówkach (www).
Wszystkim miłośnikom górskich wypraw przypominamy i naszym wpisie dotyczącym Bieszczad (www).

Góry to popularne miejsce, do którego warto wybrać się na urlop. Bogactwo przyrody i moc górskich atrakcji, a także klimat, ciekawa historia, specyficzna i nieco odmienna od reszty kraju kultura – to wszystko cechuje Tatry i sprawia, że chce się tam wracać. Podczas wędrówek nie trzeba również martwić się o wolne kwatery (www) dla biwakowiczów. Góry usłane są schroniskami i pensjonatami, w których można zatrzymać się na jedną lub kilka nocy. Nic nie satysfakcjonuje podróżnika tak, jak zdobycie wymarzonego szczytu. W Tatrach można się wykazać, wypocząć i przeżyć niesamowitą przygodę.

1 komentarz

  1. >anonim

    Zakopane lekko przereklamowane, ale jednak ciagle ma wielu odwiedzających (:

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>