Do Poznania na miejski weekend

W województwie wielkopolskim znajdziemy wiele ciekawych miejsc, godnych odwiedzania, które posiadają wiele zabytków oraz na terenie których odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych. Jednym z takich miejsc jest Poznań, który plasuje się na czwartym miejscu wśród listy najczęściej odwiedzanych polskich miast. Został on założony już na początku dziesiątego wieku. Powierzchnia miasta liczy 261,91 kilometra kwadratowego, na której zamieszkuje 542348 osób. Na poznańskich ulicach zawsze jest gwarno i tłoczno, a to wszystko za sprawą przyjeżdżających tutaj turystów oraz studentów, którzy mogą kształcić się na ponad dwudziestu pięciu uczelniach publicznych i niepublicznych. Wśród nich znajdziemy Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, a także Politechnikę Poznańską oraz Akademię Muzyczną. Tutejsze uczelnie wyższe cieszą się bardzo dobrą renomą i jakością kształcenia. Miejscowość dysponuje bardzo rozbudowaną infrastrukturą noclegową.

Poznań to miasto w którym możemy odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Wychodząc naprzeciwko wymaganiom turystów Urząd Miasta stworzył internetowy przewodnik, w którym znajdziemy informacje na teram historii miasta, kalendarz wydarzeń kulturalnych, dowiemy się również gdzie w Poznaniu można dobrze zjeść. Przewodnik ten cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród turystów jak i mieszkańców. Miejscem bardzo często odwiedzanym przez osoby przyjezdne jest Stare Miasto, do którego prowadzi deptak zlokalizowany na ulicy Półwiejskiej. Założenie Starego Miasta datuje się na 1253 rok. Znajdziemy tutaj budynki, które wybudowane zostały według zasad średniowiecznych planów. Na tym terenie znajduje się również Stary Rynek, którego obszar został wytyczony w tym samym roku. Ma on kwadratowy kształt. Jego jeden bok równy jest 141 metrom. Jest jednym z największych obiektów tego typu w Europie i trzecim największym na terenie całej Polski. Na Starym Rynku zlokalizowany jest ratusz, który wybudowany został w 1299 roku. Składa się on aż z dziesięciu kondygnacji. W wieku XV a następnie XVIII został on przebudowany. Na terenie Starego Rynku znajdziemy również zabytkową wagę miejską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>