Bieszczady – spontaniczny wypad w nieznane

Polskie Bieszczady obrosły w powszechnym odbiorze wieloma legendami. Wynika to z faktu, że ten masyw górski wciąż pozostaje w dużym stopniu dziki. Dlatego też jest on wyjątkowo pociągający dla osób, które chcą doświadczyć czegoś innego niż popularne atrakcje turystyczne.

Bieszczady to nie tylko góry

Oprócz oczywistych i obowiązkowych do odwiedzenia miejsc, jakimi są szczyty i połoniny bieszczadzkie, warto spojrzeć także na atrakcje jakie zapewniają miejscowości w tym regionie. Jedną z najciekawszych przygód w Bieszczadach można przeżyć dzięki Ciuchci Bieszczadzkiej. Ta wąskotorowa kolejka, to stały element na trasie wycieczek turystów. Bywają okresy, szczególnie w czasie tak zwanych długich weekendów, kiedy kolejka jest wręcz oblegana.

Trzeba także pamiętać o centralnym punkcie na turystycznej mapie Bieszczad, czyli jeziorze Solińskim. Ten sztuczny zbiornik to prawdziwa perła tego regionu. Dzięki zaporze wodnej na Solinie powstało jezioro, które nie tylko obrosło miejscowościami zapewniającymi noclegi dla turystów, ale także stworzono niesamowite, urokliwe krajobrazowo miejsce, które przyciąga swoją magiczną wręcz urodą. Jezioro Solińskie to miejsce zarówno do wypoczynku biernego, jak i aktywnego. Znajdą tu coś dla siebie zarówno wędkarze, jak i żeglarze. Jednak punktem obowiązkowym, który trzeba zobaczyć będąc w Solinie jest zapora.

Chcącym poznać kulturę tego regionu, warto polecić odwiedzenie jednego z największych skansenów w Europie, który znajduje się w Sanoku. Można tu podziwiać aż trzydzieści osiem obiektów, które są zabytkami kultury poszczególnych grup etnograficznych zamieszkujących Bieszczady.

Oferta domków czy pokoje w Bieszczadach to coraz popularniejsze hasła, które wpisywane jest przez turystów szukających kontraktu z prawdziwą, nienaruszoną przyrodą na końcu świata. Dlatego, jak głosi popularne hasło – rzuć wszystko i jedź w Bieszczady. Tam na pewno będzie spokój i piękno dzikiej przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>